AVEA Açık Hat Mağdurları

Her şey 4 yıl önce AVEA bayisinden almış olduğum hat ile  başladı. 4 yıl içinde herhangi bir sorun yaşamadım hattımla. Taki dün hattımı yeni telefonuma takınca ortaya çıktı her şey. Daha önce iPhone 4 kullandığım için hattımı mikro sim olarak küçültmüştüm. iPhone4 ü satınca ufak bir dönüştürücü aparatı ile sim kartımı diğer telefonlarda da kullanıyordum. Fakat bu simkartı takıp çıkartırken hem sorun oluyor hem de simkartı yıpratıyordu. Bende dün AVEA bayisine gidip Yedek Sim kart çıkarma isteğinde bulundum. Telefon numaramı ve Nüfus Cüzdanımı yetkiliye teslim ettim. Sisteme girdiğinde bu hat başkasının üzerine kayıtlı. Size yardımcı olamıyoruz. Demesiyle başıma kaynar sular döküldü. Hemen AVEA müşteri hizmetlerini aradım. Hattın hayatımda hiç duymadığım tanımadığım birisinin üzerine kayıtlı olduğunu öğrendim. HATİCE BİRSEN KAYA

Meğersem bana zamanında açık olarak satılan kime kayıtlı olduğu belli olmayan hatlardan satmışlar. Bundan dolayısıyla da hattın yasal kullanıcısı olmadan yedek sim kart çıkartamıyor muşuz. Ama hattı istediğiniz gibi kullanabiliyoruz.

AVEA müşteri hizmetleri bu konuyla ilgili hemen yardımcı olalım size şikayetinizi alalım dediler.  Ayrıca gün içerisinde AVEA bayisine gitmemi ve bayiden müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. Bayiye tekrar gittim ve AVEA müşteri hizmtlerini aradım. Müşteri hizmetleri bu konuyla ilgili herhangi bir şikayetin olmadığını sadece konuşma ile ilgili bir konu açıldığını, aynı zamanda bu işlem için yasal yetkilinin bayi ile temasa geçmesini tekrar söyledi.

Çalışanlardan birinin dediği diğerinin söylediği ile çok farklı. Biri yardımcı olalım diyor, diğeri bu hat için artık işlem yapamazsınız diyor.

Yasal sahibi olmadan işlem yapamazsınız ama hattı kara para aklama da, balyoz darbe görüşmelerinde kullanabilirsiniz. Nede olsa yasal sahibi siz değilsiniz. Sizi bağlamaz. Nede olsa AVEA bunun bilincide. AVEA çalışıyor.

Kısacası 4 yıldır kullandığım hattım, kartvizitimde, eşimde, dostumda kayıtlı numaram, içerisindeki rehberim hepsi 1 saat içinde yok oldu. Bir daha da AVEA ile çalışmam.

Bu arada AVEA müşteri temsilcisinden öğrendiğim bilgiye göre, AVEA açık hat satışına halen devam ettiğini ve edeceğini söyledi. Dikkat edin… Sizde yıllar sonar mağdur olabilirsiniz.